Trafik Cezası Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Trafik cezaları sizin için sürpriz olmasın. Sadece plaka numaranız, TC kimlik numaranız ve araç tescil tarihi bilgileriniz ile internet üzerinden aracınıza ait ceza bilgilerinizi sorgulayabilir anında online olarak kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Sorgulamayı ve ödeme işlemini nasıl yapabileceğiniz aşağıda ekran görüntüleri ile birlikte gösterilmiştir. Tek yapmanız gereken verilen linkteki bağlantıyı takip ederek talimatlar doğrultusunda ceza bilgilerini görüntülemek ve isteğiniz doğrultusunda ödeme yapmak.

İnternet üzerinden trafik ceza bilgilerinizi ve trafik cezası borçlarınızı sorgulamak, ödemek için lütfen bağlantıyı takip ediniz.

Linkteki bağlantıya eriştiğinizde karşınıza gelen ekranda öncelikle “motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme” menüsüne girilir.

trafik-cezasi-borcu-sorgulama

Daha sonra aşağıda belirtildiği şekilde istenilen bilgiler sisteme girilmelidir. Bilgilerin doldurulması sonrasında tamam butonuna tıklanır.

trafik-cezasi-borcu-sorgulama-2Tamam denildikten sonra plakası girilen araca ait bilgilerin görüntülendiği ekranın üst kısmında aşağıda gösterildiği şekilde ceza bilgileri bölümü yer almaktadır. Eğer aracınıza ait ödenmemiş trafik cezası bulunuyor ise “Trafik para cezası borcunuz bulunmamaktadır” yerine ceza miktarınızı gösterir bilgi gelecektir. Konuya ilişkin olarak soru ve sorunlarınızı yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

trafik-cezasi-borcu-sorgulama-3

 

One thought to “Trafik Cezası Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.