Ziraat Bankası Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Bireysel emeklilik sistemine aktif olarak çalışan ve belirli bir yaş grubu içerisinde bulunan çalışanların hepsi bireysel emeklilik sistemine otomatik olarak dahil edildi. Maaşını Ziraat Bankasından almakta olan çalışanların otomatik bireysel emeklilik sistemi katılımları Ziraat Emeklilik tarafından gerçekleştirildi. Ziraat emeklilik internet şubesi, mobil şube gibi platformlar üzerinden yapılan birikim kesintilerini, detaylı birikim takibini ve daha fazlasını yakından inceleyebilirsiniz. Ziraat emeklilik ile ilgili kesinti oranlarını, sistem hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için linki takip edebilirsiniz.

Peki otomatik katılım sisteminden çıkmak isteyenler ne gibi bir yol izlemeliler. Ziraat Bankası otomatik katılımlı bireysel emeklilik sisteminden çıkış işlemi (cayma) için bireysel internet şubesini kullanabilirsiniz. Akıllı cihazlar üzerinden yine ziraat emeklilik mobil şube kullanılarak sistemden çıkış işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Yukarıdaki iki sistemi kullanmak istemiyorsanız bireysel emeklilik çıkış işlemi için IVR sesli yanıt sistemini kullanabilirsiniz. 0850 222 97 00 numaralı müşteri hizmetleri iletişim merkezine bağlanarak Ziraat Bankası sesli yanıt sistemi üzerinden otomatik katılım sistemine ait sözleşmenizden cayma işlemini gerçekleştirerek sistemden çıkışınızı sağlayabilirsiniz.

0850 222 97 00 müşteri iletişim merkezi arandıktan sonra sesli yanıt sistemi üzerinden 2 yi tuşlayıp Ziraat Hayat ve Emeklilik Şirketi seçimi yapmalısınız. Bireysel işlemler menüsüne ulaşmak için 1 i tuşlamalısınız. Daha sonrasında cayma işlemi için sizden istenen adımları sırası ile yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik çıkış işlemlerine hemen başlamak için linki takip ediniz. Sistemden çıkışla alakalı daha fazla bilgi sahibi olmak ve işlem adımlarını yakından incelemek için bağlantıyı izleyebilirsiniz.

Ziraat Emeklilikte bulunan bireysel emeklilik sistemine dahil olduktan sonra burada birikim yapmak ve devletin verdiği teşviklerden yararlanmak mutlaka yararınıza olacaktır. Ancak yine de sistemden çıkmak istiyorsanız sesli yanıt sistemini kullanarak bireysel emeklilik sisteminden en kısa yoldan ayrılabilirsiniz. Çıkış işleminizi bildirmenizin ardından yapılan kesinti hesabınıza bankanızdan belirtilen süre içerisinde aktarılacaktır.