Vakıfbank Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

Yakın zamanda hayata geçirilen otomatik katılımlı bireysel emeklilik sistemi ile çalışanların birikim yapmalarını teşvik etmek amaçlanmakta. Özellikle devlet tarafından yatırılan miktara orantılı olarak verilen teşvik desteği bu duruma verilen önemi ortaya koymakta. Normal zamanda birikim yapmakta zorlanan kişiler için bireysel emeklilik sisteminin tasarruf için iyi bir yol olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak her zaman evdeki hesabın çarşıya uymayacağı da bir gerçek. Pek çok kişinin kıt kanaat geçinmeye çalıştığı günümüzde maaşlardan yapılan en ufak kesintiler bile aile bütçesini zorlayabilmekte. Bu gibi durumlarda birikim yapmak da hayalden öteye maalesef gidemiyor. Siz de otomatik katılımlı bireysel emeklilik (BES) iptalini isteyenlerden iseniz yapmanız gereken oldukça kolay.

Vakıfbanktan maaş alanların kesintileri de otomatik olarak Vakıfbank tarafından yapılmakta. Vakıfbank bireysel emeklilik durumunuz hakkında detaylı bilgi için vakıfemeklilik sistemini kullanabilirsiniz. Vakıfemeklilik için e şube üzerinden sisteme T.C. kimlik numaranızı kullanarak girebilirsiniz. Şifrenizin sistemde kayıtlı olan cep numaranıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Vakıfbank otomatik katılımlı bireysel emekliliğinizi iptal ettirmek için 0850 222 9 237 yi aramanız yeterli. Sisteme T.C kimlik numaranızı girdikten sonra sistemin sizi yönlendirmesini takip ederek iptal talebinizi bir dakikadan kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz. Sisteme bireysel emeklilik sisteminden çıkışınıza ilişkin onay verdiğinize dair gerekli tuşlamayı yaptıktan sonra telefonu kapatabilirsiniz.

Bu işlemin ardından bankada kayıtlı bulunan cep telefonu numaranıza bireysel emeklilik sisteminden çıkışınıza ilişkin kaydın alındığına dair bilgilendirme mesajı iletilecektir. İptal talebinizin arkasından 10 iş günü içerisinde banka hesabınıza yapılan kesinti miktarı vakıfbank tarafından yapılacaktır.

Vakıfemeklilik sistemine giriş yaparak bireysel emeklilik kapsamında yapmış olduğunuz birikimleri görmek veya yapılan kesintiyi öğrenmek için lütfen linki takip ediniz. Giriş için gerekli güvenlik kodunu T.C kimlik numaranızı girdikten sonra alabilirsiniz.