ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi Sınav Borcu Ödeme İşlemleri

Ösym tarafından düzenlenen ve takibi yapılan pek çok sınav bulunmakta. Bu sınavlara katılacak adayların yerine getirmesi gereken şartlardan bir tanesi de girilecek sınav ücretinin ÖSYM tarafından belirtilen süre içerisinde yatırılması. Belirtilen süre içerisinde sınav ücretinin yatırılmaması halinde sınava giriş imkanı bulunmamakta. Bu sebeple ÖSYM sınav ücreti ödemeleri önem arzetmekte.

ÖSYM tarafından düzenlenen tüm sınavlara ait ödemeleri kredi kartınız aracılığı ile internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan şeyler, internet bağlantısı ve kredi kartı. ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemini kullanarak KPSS sınav giriş ücreti, Ales sınav giriş ücreti ve buna benzer ÖSYM tarafından yapılacak olan diğer sınav ücretlerin sadece kimlik numaranızı kullanarak ödeyebilirsiniz.

Ödeme için öncelikle ÖSYM nin kartlı ödeme sistemi sayfasına gitmeniz ve orada size sunulan seçenekler arasından gireceğiniz sınavı seçerek T.C. kimlik numaranızı ilgili alana yazmanız gerekmekte. Sonrasında ödeyeceğiniz miktar sistem üzerinde ekrana yansıtılacaktır. Bu aşamadan sonra kredi kartınızı kullanarak ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemini kullanarak sınav ücreti yatırma işleminizi gerçekleştirebilmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. Ödeme yaptığınız sitenin ÖSYM nin resmi sitesi olup olmadığına lütfen dikkat ediniz.

Not: Kredi kartınızı kullanarak yapacağınız işlemlerde lütfen bilgi güvenliğine azami dikkat gösteriniz. Umuma açık bilgisayarlardan ve antivirüs yazılımı bulunmayan bilgisayarlardan işlem yapmamaya çalışınız.