Kredi Kartı İle Yurtdışından Getirilen Cep Telefonu İmei Harcı Ödeme

Yurtdışından kullanım amaçlı getirilen cep telefonlarının imei numaralarının yasal süre içerisinde kayıt altına alınması gerekmektedir. Kayıt altına alınmayan cep telefonları otomatik olarak kullanıma kapatılmaktadır. 2016 yılı yurtdışı girişli cep telefonlarının imei kayıt harç bedeli 138,80 TL olarak belirlenmiştir.

Belirlenen imei kayıt harç bedelini internet üzerinden kredi kartınızı kullanarak ödemeniz artık mümkün. İnternet vergi dairesi sistemi üzerinden ad, soyad, T.C. kimlik numarası, imei numarası bilgilerini girerek telefonunuzu kayıt altına alabilirsiniz.

Yurtdışından getirdiğiniz cep telefonunuzun imei numarasını yasal olarak kayıt altına almak için lütfen linki tıklayınız.

Bu sayede cep telefonunuzu yasal olarak kayıt altına almış olmakla birlikte telefonunuzu yurt içinde sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yurtdışı girişli cep telefonu kaydı yapılırken adına cep telefon kayıt işlemi yapılacak kişinin T.C. Kimlik Numarası girilmesi gerekmektedir. Bu hususa dikkat edilmesi önem arzetmektedir.  İmei kayıt ücreti yıllık olarak değişiklik gösterebilir.

 imei-kayit-ucreti