Türkiye İş Bankası Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

Her ne kadar devlet tarafından çalışanların elde ettikleri kazançlardan bir kısmının tasarrufa teşvik edilmesi amacıyla çalışanlar bireysel emeklilik sistemine dahil edilseler de, çeşitli sebeplerle bireysel emeklilikten çıkmak isteyen pek çok çalışan bulunmakta. Bu sebeplerden bazıları geçim sıkıntısı, birikimini farklı yerlerde değerlendirmek, bireysel emeklilik sistemine zaten dahil olmak gibi sıralanabilir.

Maaşını Türkiye İş Bankasından almakta olan çalışanlar da otomatik katılımlı bireysel emeklilik sistemine dahil edildiler. Anadolu hayat emeklilik kapsamında bireysel emeklilik sistemine girişi yapılan çalışanlardan aylık olarak aldıklara maaşa oranlı bireysel emeklilik kesintisi yapılmaya başlandı. Bireysel emeklilik kapsamında anadolu hayat emeklilikte birikimi olan çalışanlar birikimlerini anlık olarak anadolu hayat emeklilik internet şubesi üzerinden kolaylıkla takip edebilmektedir.

Her bireysel emeklilik ürününde olduğu Türkiye İş Bankası Anadolu Hayat Emeklilik otomatik katılımlı bes iptali için çalışanlar talepte bulunabilir. Otomatik katılımlı bireysel emeklilik sisteminden çıkış talebi yapıldıktan sonra 10 gün içerisinde yapılan kesintiler hesaba aktarılmaktadır. 10 gün içerisinde hesaba geçmeyen miktarlar için faiz işletilmektedir.

İş Bankası Bireysel emeklilik iptali için bilgi almak ve daha fazla işlem gerçekleştirmek için Anadolu Hayat Emeklilik tarafından hizmet veren 0850 724 55 00 numaralı sesli yanıt sistemini kullanabilirsiniz .

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi hakkında sıkça sorulan sorular arasından aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz. Bireysel Emeklilik hakkında sıkça sorulan sorulara ulaşmak için lütfen bağlantıyı izleyiniz. 

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından hazırlanan Otomatik Katılım Sistemine İlişkin Sıkça Sorulan Sorular başlıklı otomatik katılımlı bireysel emeklilik detaylı soru cevaplara ulaşmak için bağlantıyı takip ediniz. Bireysel emeklilik sistemi hakkındaki pek çok bilgiye bu kaynaktan ulaşabilirsiniz.