Enerjisa Elektrik Faturası Borcu Sorgulama ve Ödeme

Enerjisa pek çok müşteriye hizmet veren firmalardan bir tanesi. Enerjisa yakın zamanda hizmete sunduğu ENerjisa Mobil uygulaması sayesinde pek çok hizmeti müşterilerinin hizmetine sunmuş durumda. Elektrik faturasını kredi kartı ile ödeme imkanı da bu hizmete dahil edildi. Kendi uygulaması üzerinden herhangi bir kredi kartı ile fatura borcunuzu rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Uygulama üzerinden dilediğiniz Enerjisa müşteri hizmetleri noktasına randevu alma işlemini de yapabilirsiniz.

“Enerjisa mobil” uygulaması üzerinden sadece fatura ödeme işlemleri yapılmıyor elbette. Elektrik abonelikleri ve faturalarla ilgili işlemlerin uzaktan ve hızlı bir şekilde yapılabilmesinin yanısıra yapılacak olan planlı elektrik kesintilerinden de önceden haberinizin olmasını istiyorsanız enerjisa mobil uygulamasını mutlaka denemelisiniz. Uygulamada yer alan “fatura bilgilerim” menüsüne tıkladığınızda enerjisa elektrik faturalarınıza erişim sağlayabilirsiniz. Adınıza kayıtlı birden fazla abonelik var ise hepsi de aynı menüde görüntülenecektir.

Enerjisa Mobil uygulaması üzerinden kredi kartınızla elektrik faturanızı ödemek için diğer sekmesini tıklamanız gerekmekte. Burada yer alan fatura ödeme menüsüne tıkladığınızda ödenmemiş faturalarınızı listeden seçerek kredi kartınızla anında ödeyebilirsiniz. Ödeme sonrasında dilerseniz e posta adresinize ödendi makbuzunu e posta olarak gönderme imkanınız da bulunmakta.

Yine enerjisa mobil uygulaması üzerinden sunulan enerjini koru menüsünde aydınlatmada elektrik tasarrufu nasıl yapılır, mutfakta elektrik tasarrufu sağlamanın yolları nelerdir, ev aletlerinde elektrik tüketimi nasıl azaltılır gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Anlatılan yöntemleri uygulayarak elektrik faturanızın düşmesine katkı sağlayabilirsiniz. Bu yönde gerekli tüm püf noktaları uygulama üzerinde detaylıca anlatılmakta.

Uygulamayı playstore ve appstore üzerinden akıllı cihazınıza indirerek anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için sizden istenilen TC kimlik numaranızı sisteme girmeniz yeterli. Üzerinize kayıtlı olan tüm elektrik aboneliklerine ilişkin fatura ve diğer işlemlere bu sayede tek hamlede erişebilirsiniz.