Ankara Büyükşehir Belediyesi İlan ve Reklam Vergisi Ödeme

Büyükşehir belediyelerinin pek çoğu tarafından sunulan online ödeme sistemleri sayesinde vergi mükellefleri zahmetsiz bir şekilde vergi borcunu ödeyebilir hale geldi. Bu durum pek çok vergi mükellefi tarafından da olumlu karşılanıyor. Sisteme güvenmeyenler olsa da online vergi ödeme sistemini kullanan pek çok mükellef bulunduğunu da söyleyelim.

Peki Ankara Büyükşehir Belediyesi İlan ve Reklam vergisi ödemek için ne yapmak gerekiyor. Aslında bu işlem oldukça basitleştirilmiş durumda diyebiliriz. Ankara Büyükşehir Belediyesinin kendi sitesi üzerinden vermekte olduğu E-Tahsilat Mali Hizmetler menüsünden ulaşılabilen sistem sayesinde mükellefler oturdukları yerden kredi kartını kullanarak anında vergi ve ilan borcu ödemelerini gerçekleştirebilmekte.

Sisteme giriş yapmak için vergi mükellefinin vergi yada T.C kimlik numarasını kullanması yeterli. Bu iki veriden birisi ile sisteme giriş yapıldığında mükellef adına oluşturulan tüm vergi ve borçlar ekrana getirilmekte. Ödenmek istenen vergi borcu yada ilan borcu seçilerek aynı ekranda kredi kartı ile ödeme işlemi yapılabiliyor. Büyükşehir Belediyesinin Ödeme sistemine erişmek için linki tıklayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin sunmakta olduğu Online ödeme sistemi sayesinde Ankara B.B. yapılandırılmış vergi borçları, güncel vergi ve ilan borçları,  tahsis ücreti borçları, ışıklı tabela vergi borçları  sistem üzerinden görüntülenmekte, istenilen borç seçilerek ödenebilmekte. Bu sistemi en kolay kılan yönlerden bir tanesi kredi kartının ödeme işlemlerinde rahatlıkla kullanabilmesi.

Sistem üzerinde gecikme oranları, gecikme için tahsil edilecek olan ücret, vergi veya borcun dönemi gibi pek çok detaylı bilgi görüntülenmekte. Bu sistem hem bilgi amaçlı hem de borçların ödenmesi amacıyla kullanılmakta. Siz de Ankara Büyükşehir Belediyesine vergi ve ilan borcu yatırmak istiyorsanız Büyükşehir Belediyesinin online ödeme hizmetinden mutlaka faydalanmalısınız.