Sepaş Elektrik Borcu Sorgulama ve Borç Ödeme İşlemleri

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de elektrik ihtiyacı her geçen gün artmakta. Bu bağlamda enerji piyasasında hizmet veren güçlü şirketler yatırımlarını artırmaktalar. Türkiye’nin genç şirketlerinden bir tanesi olan Sepaş, büyük bir müşteri kitlesine hitap etmektedir.

Sepaş, abonelik başvurusu, online fatura sorgulama, online tahsilat ve daha pek çok konuda kendi web sitesi üzerinden online hizmet vermekte.

Online hizmetleri sayesinde müşterisinin işlerini daha kolay halletmesini ve fatura takibini şeffaflaştırmayı amaçlayan Sepaş bu sayede kendi iş yükünü de azaltmaktadır.

Siz de Sepaş’tan hizmet almakta iseniz sepaş online işlemleri mutlaka ziyaret ediniz. Sepaş online fatura sorgulama, sepaş fatura ödeme ve sepaş online başvuru işlemleri için bağlantıyı takip ediniz.

Sepaş online işlemlerde sorgulama yapabilmeniz için işletme kodu, müşteri numarası ve Gsm numarası bilgilerini sisteme girmeniz gerekmektedir.

Türk Telekom Kapanan Hattın Borcunu Ödeme

Türk Telekom tarafından sunulmakta olan telefon veya İnternet hizmetiniz, borcunu ödeyememenizden dolayı kapatılmış ise telaşlanmanıza gerek yok. Bunun için gerekli olan ödemeyi internet üzerinden kredi kartınızı kullanarak anında yapabilir, hizmetinizi tekrar almaya başlayabilirsiniz. Geciktirdiğiniz hizmet bedelinizi ödedikten sonra hizmet otomatik olarak tekrar aktif edilmez ise hattın hemen açılması için talepte bulunmanız gerekebilir.

Bedeli ödenmeyen hizmetin yeniden aktif edilmesi sonucunda, bir sonraki ay faturanıza hizmetin yeniden açılması için ücret yansıtılmaktadır. Bu ücret 2016 yılı için 24 TL dir. Bu bedel geçen zaman içerisinde farklılık gösterebilir.

Borcun ödenmemesinden dolayı kapatılan internet hattınızın veyahut telefon hattınızın yeniden açılması için borcunuzu hemen ödemek isterseniz lütfen linki tıklayınız.

Borcundan dolayı hattınız kapandıktan sonra borcunuzu ödediyseniz ancak henüz hattınız açılmadıysa hattınızın veya hizmetinizin hemen aktif edilmesi için lütfen bağlantıyı takip ediniz.

Not: 10 haneden oluşan ve sözleşmenizde yer alan internet hizmet numaranızı kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Yurtdışından ve Yabancı Sitelerden Alınan Ürünlerde Gümrük Vergisi Ödeme İşlemleri

Gümrük vergisine özellikle yurtdışından sıklıkla alışveriş yapanlar aşinadır. Bilmeyenler için söyleyelim, gümrük vergisi gümrük girişi yapılan ürünlerde, gümrük memuru tarafından vergilendirme gerektiği düşünülenlerin gümrükte vergiye tabi tutulmasıdır. Bu vergi ilgilisi tarafından ödenmeden ürün gümrükten geçemeyecektir. Pek çok ürünün gümrük vergisine takılmadan gümrükten geçmesi de mümkün.

Neye göre ayrım yapılıyor, ürünün gümrükten geçip geçmemesine kim karar veriyor diye bir soru sorarsanız bunun cevabı değişken olacaktır. Çünkü ürünün paketinin büyük olması, ürün fiyatının yüksek olması ve en önemlisi gümrük memurunun tercihine kalmış olması gibi pek çok sebep saymak mümkün.

Genel olarak gümrükte takılan ürünlerde, gümrük memuru tarafından gümrük vergisi ödenmesine karar verildiğinde ilgilisine yazılı bildirim yapılması gerekir. Ancak uygulamada buna rastlamak pek mümkün değil. Bunun için ürünü aldığınız yerden sorgulayarak gümrükte takılıp takılmadığını takip etmek faydalı olacaktır.

Gümrükte takılan ürünlerin gümrük vergisini vakıfbank, ingbank ve diğer bankalardan beyanname numarasını bildirmek suretiyle ödeyebilirsiniz. Beyanneme numarasını gümrük memurundan öğrenebilirsiniz.

Gümrük Verginizi İNGBankın SMS servisini kullanarak kolaylıkla ödeyebilirsiniz. SMS ile ödeme yapmak için GUMRUK boşluk Beyanname Numaranızı 2205’e SMS göndermeniz yeterli.

Gümrük vergisi işlemleri yapmak üzere Vakıfbank web sitesine ulaşmak için lütfen bağlantıyı tıklayınız. 

Sidas Doğalgaz Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Sivas (SİDAS) Doğalgaz borcu sorgulama ödeme işlemlerini internet üzerinden online olarak yapabileceğinizi biliyor musunuz. Faturanızda da yer alan sözleşme numaranızı kullanarak sistem üzerinden güncel doğalgaz borç bilginizi anında sorgulayabilirsiniz.

Sistem üzerinde T.C. kimlik numaranızı kullanarak da doğalgaz borcu sorgulama işlemi yapmanız mümkün. Sorgulama sonrasında dilerseniz borcunuzu kredi kartınızı kullanarak ödeyebilirsiniz.

Sidas’ın resmi web sitesi üzerinden anlaşmalı bankalar ve doğalgaz faturası ödeme noktalarını öğrenebilirsiniz. Resmi web siteye erişim için tıklayınız.

Sivas (SİDAS) Doğalgaz Borcunuzu sorgulamak ve fatura borcunuzu ödemek için lütfen linki takip ediniz. Ödeme esnasında güvenliğiniz için sizden istenilen bilgilere azami dikkat göstermeniz yararınıza olacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Online Ödeme ve Tahsilat

Online sistemlerin kullanımının yaygınlaşması ile devletin hemen her kurumu internet üzerinden kapsamlı hizmet sunmaya başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu da SGK borç ödemeleri, ve online tahsilat işlemlerini internet üzerinden kabul etmekte.

Sosyal Güvenlik Kurumu Online borç ödemesi yapabilmeniz için e devlet kapısını kullanmanız gerekmekte. Sisteme elektronik imzanız yahut e devlet şifreniz ile bağlandığınızda SGK borç sorgulama işlemlerini yerine getirebilir, prim ödemesi yapabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu online borç ödeme ve borç sorgulama işlemlerini yapmak üzere e devlet sistemine giriş yapmak için bağlantıyı takip ediniz.

Yapacağınız işlemlerde makbuzlardan bir örneğin çıktısını almanız yahut bilgisayarınıza kaydetmeniz yararınıza olacaktır.