Online Borç Sorgulama ve Ödeme

Sınav Ücreti Ödeme

Milli Eğitim Bakanlığı Sınav İtiraz Ücreti Yatırma

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan tüm sınavlar için itiraz edilebilmekte. Sınavların itiraz süreleri sınavlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu süreleri sınava giren kişilerin takip ederek itirazlarını belirtilen süreler içinde yapmaları önem arzetmektedir.

Ayrıca sınavlara itiraz edebilmek için yeniden incelemeye karşılık olarak sınav itiraz ücretinin de yatırılması gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı sınav itiraz ücretini bizzat banka şubelerinden yapabileceğiniz gibi internet şubeleri ve cep şubelerini kullanarak da bankaya gitmeden halledebilirsiniz.

Türkiye Vakıflar Bankası… Tümünü Oku

İnternetten Elektronik Sınav Ücreti Ödeme

Günümüzün gelişen teknolojileri eğitim sistemlerine de yansımış durumda. Şimdilerin güncel hizmetleri arasında internet üzerinden  elektronik sınavlar adından söz ettirmeye başlamış durumda. Bazı devlet kurumları da internet üzerinden elektronik sınavlar düzenlemektedir.

Elektronik sınav ücreti ödeme işlemleri nin de yine elektronik olarak yapılabilmesi oldukça mantıklı bir uygulama olarak karşımıza çıkmakta. Bunun için bankaların elektronik şubelerini kullanmak yeterli.

Vakıflar Bankası da elektronik sınav ücretini internet bankacılığı üzerinden tahsil eden bankalar arasında.… Tümünü Oku

Meb Açık Lise Diploma Harcı Ödeme

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açık lise öğrenci sayısı oldukça fazla. Bu sayede bir şekilde örgün öğrenimini bırakmak zorunda kalanlar, yahut hiç örgün eğitime kayıt yaptıramamış olanlar eksik kalan eğitimlerini tamamlayabilmekte. Açık liseden mezun olunduğunda ise her okulda olduğu gibi diploma harcı yatırılması gerekmektedir.

MEB açık lise diploma harcı ödeme işlemlerini internet üzerinden online olarak yapmak mümkün. Bunun için herhangi bir bankanın internet şubesini veyahut cep şubesini kullanabilirsiniz.

Biz bu… Tümünü Oku

ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi Sınav Borcu Ödeme İşlemleri

Ösym tarafından düzenlenen ve takibi yapılan pek çok sınav bulunmakta. Bu sınavlara katılacak adayların yerine getirmesi gereken şartlardan bir tanesi de girilecek sınav ücretinin ÖSYM tarafından belirtilen süre içerisinde yatırılması. Belirtilen süre içerisinde sınav ücretinin yatırılmaması halinde sınava giriş imkanı bulunmamakta. Bu sebeple ÖSYM sınav ücreti ödemeleri önem arzetmekte.

ÖSYM tarafından düzenlenen tüm sınavlara ait ödemeleri kredi kartınız aracılığı ile internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan şeyler, internet… Tümünü Oku