Bağkur Borç Sorgulama ve Ödeme

Ülkemizde pek çok Bağkurlu mevcut. Bağkurluların prim borçlarını internet üzerinden online olarak ödeyebileceklerini biliyor muydunuz? Bunun için yapılması gereken E Devlet kapısından sisteme giriş yapılarak ödenmesi gereken borcun seçilmesi ve ödemenin tamamlanması.

E devlet kapısını daha önce hiç kullanmadıysanız Bağkur borcunu buradan ödemek size ilk bakışta zor gelebilir ama endişe etmeyin. E Devlet üzerinden sistemi kullanarak gerekli bağkur borcunu ödemek sandığınız kadar zor bir işlem değil.

Öncelikle e devlet hizmetlerinden faydalanabilmek için şifrenizin veya e imzanızın bulunması gerekmekte. Şifre edinmek oldukça basit. Önceleri sadece postaneler üzerinden satın alınabilen e devlet şifreleri artık bankaların internet şubeleri ve web şubeleri üzerinden kolaylıkla edinilebilmektedir. Amaç e devlet hizmetlerinin daha etkin bir şekilde kullanımını sağlamaktır.

E Devlet üzerinden yapılacak olan Bağkur Borç sorgulama ve ödeme işlemlerinde pek çok seçeneği bulabilmeniz mümkün. Yapılandırılmış borçların sorgulanması ve ödenmesi işlemi de bu seçenekler içinde yer almaktadır. Tüm sosyal hizmetler Sosyal Güvenlik Kurumu altında toplandığı için Bağkur borç sorgulama ve ödeme işlemleri de aynı bölümden yapılmaktadır.

E Devlet kapısı üzerinden Bağkur borç sorgulama ve ödeme işlemlerine başlamak için lütfen linki takip ediniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ödeme yapacağınız başlığa ilişkin olarak uygun seçeneği seçerek ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Ödeme işlemlerini e devlet kapsamında her ne kadar sistem üzerinde saklansa da ödeme sonrasında dekonttan bir örneği bilgisayarınıza kaydetmeniz yada çıktısını almanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Kolay gelsin.