AÖF (Açıköğretim Fakültesi) Kayıt Yenileme Harcı Yatırma

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi kayıt yenilemeleri belirli zaman dilimleri içerisinde yapılmaktadır. Kayıt yenilemelerde ise yatırılması gereken harç bedelinin kesin süreden önce ilgili bankaya ödenmesi gerekmektedir. AÖF kayıt yenileme harçlarını internet üzerinden ödemek günümüzde mümkün. Böylece zaman kayıplarının önüne geçilmekle birlikte işlemler de hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Açıköğretim fakültesi kayıt yenileme ücretini ödemek için bankaların internet şubelerini kullanabilirsiniz. Bankada hesabınız yoksa veya internet bankacılığı kullanmıyorsanız üzülmeyin. Kredi kartı ile de kayıt yenileme ücretini ödeyebilirsiniz.

Kredi kartı ile kayıt yenileme ücretini ödemeniz için yapmanız gereken anadolu.edu.tr sitesi üzerinden öğrenci girişi yapmanız. Kayıt yenileme işlemleri adımını takip ederek “kredi kartı ile ödeme” bölümünden kredi kartınızı kullanarak gerekli ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıt yenileme ücretleri ise bölüme göre değişkenlik gösterebilir. 2017 yılı itibariyle 2016-2017 öğretim yılı bahar dönemi katkı payı adı altındaki ödemeyi de kayıt yenileme işlemi esnasında ödemeniz gerekmektedir. (22.10.2016 tarih ve 29865 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Tahsiline Karar Verilmiştir.)

Açık öğretim fakültesi internet sitesi üzerinden ödeme yapmak üzere siteye giriş için lütfen linki takip ediniz.

Meb Açık Lise Diploma Harcı Ödeme

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açık lise öğrenci sayısı oldukça fazla. Bu sayede bir şekilde örgün öğrenimini bırakmak zorunda kalanlar, yahut hiç örgün eğitime kayıt yaptıramamış olanlar eksik kalan eğitimlerini tamamlayabilmekte. Açık liseden mezun olunduğunda ise her okulda olduğu gibi diploma harcı yatırılması gerekmektedir.

MEB açık lise diploma harcı ödeme işlemlerini internet üzerinden online olarak yapmak mümkün. Bunun için herhangi bir bankanın internet şubesini veyahut cep şubesini kullanabilirsiniz.

Biz bu yazımızda, Meb açık lise diploma harcı vakıflar bankası internet şubesinden nasıl yatırılır sorusunun cevabını ele aldık. Bunun için öncelikle Vakıfbankta aktif bir hesabınızın bulunması gerektiğini belirtelim.

Vakıfbank internet şubesini kullanarak açık lise diploma harcını yatırmak için lütfen linki takip ediniz. İnternet şubesini kullanarak bankadaki can sıkıcı kuyruklardan ve sıra bekleme işkencesinden kurtulabilirsiniz.

Vakıfbank internet şubesi veyahut cep şubesine giriş yaptıktan sonra ödemeler sekmesi, ardından eğitim ve sınav ödemeleri sekmesi ve sınav ücreti ödeme sekmesini tıklayarak ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız işleme ilişkin yazıcıdan dekont çıktısı alarak dekont isteyen birime dekontu verebilirsiniz.

Siirt Ticaret Ve Sanayi Odası Üyelik Aidatı Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Mesleğinize ait odalar mesleğinizin geleceği ve sizin çıkarlarınız açısından hizmet veren kuruluşlardır. Ticaret ve Sanayi Odalarından bazıları üyelik aidat borçlarının internet üzerinden ödenmesine olanak sağlamakta. Siirt Ticaret Ve Sanayi Odası resmi internet sitesi tarafından destek veriliyor olması halinde borcunuzu sitemizde verilen linki takip ederek Siirt Ticaret Ve Sanayi Odasının resmi internet sitesinden sorgulayabilir,  online ödeme yapabilirsiniz. (Ticaret ve Sanayi Odalarından bir kısmında bu hizmet verilmemektedir)

Siirt Ticaret Ve Sanayi Odası’na  ait üyelik aidat borcunuzu veya üye kayıt ücretini sorgulamak, üyelik işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve online ödeme yapılıp yapılmadığını sorgulamak için lütfen bağlantıyı tıklayınız.

sorgu

Not: Siirt Ticaret Ve Sanayi Odası’na ait site üzerinde online sorgulama veya ödeme yapabilmeniz için bazı durumlarda sizden istenilen kişisel bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekebilir. Bilgi girişi yaptığınız sitenin Siirt Ticaret Ve Sanayi Odası resmi web sitesi olduğundan emin olmanız işlem güvenliği açısından oldukça önemlidir.

Ankara Sanayi Odası Üyelik Aidatı Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Mesleğinize ait odalar mesleğinizin geleceği ve sizin çıkarlarınız açısından hizmet veren kuruluşlardır. Ticaret ve Sanayi Odalarından bazıları üyelik aidat borçlarının internet üzerinden ödenmesine olanak sağlamakta. Ankara Sanayi Odası resmi internet sitesi tarafından destek veriliyor olması halinde borcunuzu sitemizde verilen linki takip ederek Ankara Sanayi Odasının resmi internet sitesinden sorgulayabilir,  online ödeme yapabilirsiniz. (Ticaret ve Sanayi Odalarından bir kısmında bu hizmet verilmemektedir)

Ankara Sanayi Odası’na  ait üyelik aidat borcunuzu veya üye kayıt ücretini sorgulamak, üyelik işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve online ödeme yapılıp yapılmadığını sorgulamak için lütfen bağlantıyı tıklayınız.

sorgu

Not: Ankara Sanayi Odası’na ait site üzerinde online sorgulama veya ödeme yapabilmeniz için bazı durumlarda sizden istenilen kişisel bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekebilir. Bilgi girişi yaptığınız sitenin Ankara Sanayi Odası resmi web sitesi olduğundan emin olmanız işlem güvenliği açısından oldukça önemlidir.

Konya Sanayi Odası Üyelik Aidatı Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Mesleğinize ait odalar mesleğinizin geleceği ve sizin çıkarlarınız açısından hizmet veren kuruluşlardır. Ticaret ve Sanayi Odalarından bazıları üyelik aidat borçlarının internet üzerinden ödenmesine olanak sağlamakta. Konya Sanayi Odası resmi internet sitesi tarafından destek veriliyor olması halinde borcunuzu sitemizde verilen linki takip ederek Konya Sanayi Odasının resmi internet sitesinden sorgulayabilir,  online ödeme yapabilirsiniz. (Ticaret ve Sanayi Odalarından bir kısmında bu hizmet verilmemektedir)

Konya Sanayi Odası’na  ait üyelik aidat borcunuzu veya üye kayıt ücretini sorgulamak, üyelik işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve online ödeme yapılıp yapılmadığını sorgulamak için lütfen bağlantıyı tıklayınız.

sorgu

Not: Konya Sanayi Odası’na ait site üzerinde online sorgulama veya ödeme yapabilmeniz için bazı durumlarda sizden istenilen kişisel bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekebilir. Bilgi girişi yaptığınız sitenin Konya Sanayi Odası resmi web sitesi olduğundan emin olmanız işlem güvenliği açısından oldukça önemlidir.