Meb Açık Lise Diploma Harcı Ödeme

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açık lise öğrenci sayısı oldukça fazla. Bu sayede bir şekilde örgün öğrenimini bırakmak zorunda kalanlar, yahut hiç örgün eğitime kayıt yaptıramamış olanlar eksik kalan eğitimlerini tamamlayabilmekte. Açık liseden mezun olunduğunda ise her okulda olduğu gibi diploma harcı yatırılması gerekmektedir.

MEB açık lise diploma harcı ödeme işlemlerini internet üzerinden online olarak yapmak mümkün. Bunun için herhangi bir bankanın internet şubesini veyahut cep şubesini kullanabilirsiniz.

Biz bu yazımızda, Meb açık lise diploma harcı vakıflar bankası internet şubesinden nasıl yatırılır sorusunun cevabını ele aldık. Bunun için öncelikle Vakıfbankta aktif bir hesabınızın bulunması gerektiğini belirtelim.

Vakıfbank internet şubesini kullanarak açık lise diploma harcını yatırmak için lütfen linki takip ediniz. İnternet şubesini kullanarak bankadaki can sıkıcı kuyruklardan ve sıra bekleme işkencesinden kurtulabilirsiniz.

Vakıfbank internet şubesi veyahut cep şubesine giriş yaptıktan sonra ödemeler sekmesi, ardından eğitim ve sınav ödemeleri sekmesi ve sınav ücreti ödeme sekmesini tıklayarak ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız işleme ilişkin yazıcıdan dekont çıktısı alarak dekont isteyen birime dekontu verebilirsiniz.