Vergi Kimlik Numarası Sorgulama ve Öğrenme

Türkiye Devlet işlerinde kullanılan ve kullanılması zorunlu olan pek çok kod ve numara mevcut. Bu numaralardan bir tanesi de vergi kimlik numarası. Türkiye’nin T.C. Kimlik numarası kullanımına geçilmesi sonrasında ismi pek anılmasa da vergi kimlik numarası zaman zaman bazı devlet işlerinin yürütülmesinde hala kullanılmakta. Vergi kimlik numaranızı bilmiyorsanız tasalanmanıza gerek yok. Yazımız içeriğinde belirtilen talimatlar doğrultusunda açılacak ekranda vergi kimlik numarasını görüntüleyebileceksiniz.

İnternet kullanımının Devlete yansımaları neticesinde vergi numaranızı internetten kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. Bunun için yazımızdaki bağlantı linkini takip ederek karşınıza gelecek olan aşağıda ekran görüntüsü belirtilen forma soyisim,isim baba ismi,doğduğunuz il ve doğum tarihi bilgilerinizi girerek vergi kimlik numaranızı sorgulayabilirsiniz. Sorgulama yapmak için lütfen bağlantıyı tıklayınız. Kolay gelsin…

Internet_Vergi_Dairesi

Motorlu Taşıtlar Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme

Motorlu Taşıtlar Verginizi defterdarlığa, maliyeye, gelir idaresine vs. giderek ödemeye bir son vererek içinde bulunduğumuz bilişim çağına ayak uydurmaya ne dersiniz. Hem de online ödemelerde sunulan kredi kartına taksit imkanından yararlanarak. İnternetin hayatımızda yer almaya başlamasıyla birlikte her işimizi internet aracılığı ile oturduğumuz yerden anında yapar hale geldik. Bu durum yapacağımız işlerde takip kolaylığı, şeffaflık, kolay erişebilirlik, anında erişebilirlik ve hız gibi artıları da bünyesinde barındırmakta. Vergi borcunuzu öğrenmek ve online olarak (dilerseniz taksitli bir şekilde) ödeme yapmak parmaklarınızın ucunda. Ne diye elden ödemekle kendinizi yorasınız? Konu ile ilgili sorun ve sorularınızı sayfamızın alt bölümünde bulunan yorum bölümünden direk olarak iletebilirsiniz.
Devamını Oku