ASKİ Ankara Büyükşehir Belediyesi Su Borcu Sorgulama Ödeme İşlemleri

aski-ankara-buyuksehir-belediyesi-su-borcu-sorgulamaASKİ Ankara Su ve Kanalizasyon İşlerine ait ( Ankara Büyükşehir Belediyesi ) Su Faturalarınızı ödeme noktalarına veya banka şubelerine giderek ödemeye, kuyruk beklemeye bir son vererek içinde bulunduğumuz bilişim çağına ayak uydurmaya ne dersiniz. İnternetin hayatımızda yer almaya başlamasıyla birlikte her işimizi internet aracılığı ile oturduğumuz yerden anında yapar hale geldik. Bu durum yapacağımız işlerde takip kolaylığı, şeffaflık, kolay erişebilirlik, anında erişebilirlik gibi artıları da bünyesinde barındırmakta. Ankara Büyükşehir Belediyesine ait ödenmemiş su faturalarınız ile ödenmemiş eskiye dönük su faturası borçlarınızı öğrenmek ve online olarak su borcunuzu ödemek artık çok kolay. Konu ile ilgili sorun ve sorularınızı sayfamızın alt bölümünde bulunan yorum bölümünden direkt olarak iletebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesine ait su fatura bilgilerinizi sayfamız aracılığı ile sorgulayarak borcunuzu anında öğrenebilir, hesap ayrıntılarını inceleyebilir ve online işlemler bölümünden ödemenizi anında gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi su faturası borcunuzu veya diğer belediye borçlarınızı sorgulamak, ayrıntısını öğrenmek ve online ödeme yapmak için lütfen bağlantıyı tıklayınız.

Not: Sorgulama ve online ödeme işlemlerini yapabilmeniz için sizden istenilen kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri girerken sitenin Aski’ye ait olduğundan emin olmanız işlem güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir.

6 thoughts to “ASKİ Ankara Büyükşehir Belediyesi Su Borcu Sorgulama Ödeme İşlemleri”

 1. kardeşim ödeme noktaları başlığı altında zırvaladığınız onca şey bu sorunun cevabına kifayet oluyor mu sizce?

  Nerden yatırılıyor bu faturalar, halk diliyle onu soruyoruz. lütfen biraz sağduyu..

  1. Yazımız içerisinde verdiğimiz “lütfen bağlantıyı tıklayınız.” bölümündeki linki takip ederek Ankara Büyükşehir Belediyesinin ödeme sayfasına bağlanarak kayıt işlemlerinizin ardından ödemelerinizi yapabilirsiniz. Teşekkürler…

   1. Her ay gelen faturamda (yıllardır otomatik ödemede) “ÖDENMEMİŞ BORCU YOKTUR” ifadenize rağmen, dün (24.Kasım.2014) adresime bir yazı geldi.2011/ 24.Kasım tarihli ödenmemiş borcum olduğunu ve 01 Aralıktan önce ödemem halinde gecikme cezasının kaldırılacağı belirtilmektedir. Tüm uğraşmalarıma,vatandaşlara verdiğiniz cevaplardaki işlemleri uygulamama,”TIKLAMAMA” rağmen bir türlü ödeme noktalarınızın nerelerde olduğunu bulamadım.İnternetten ise karşıma cezalı ödeme çıktığı için ödeme yapamadım.Lütfen sayfalarınızı reklamlarla dolduracağınıza, vatandaşın aradığı bilgileri verin.

 2. ASKI yetkililerine sesleniyorum… Eger icerinizde bu insanlara yardım etmek isteyen bir insan evladı varsa… İnternetten Kredi kartı ile fatura odeyebilmek icin gerekli bilgileri ( semt kodu, 7 haneli abone numarası ) evlere gonderdiginiz su faturalarında acıkca belirtsin… Ana sayfanıza girip ”odeme noktaları” nızı bulmak icin yaptıgım incelemelerde tek bir odeme noktanızı bulamıyorum… Sayfanızıda ADAM GIBI yapın…

  1. Yazımız içeriğinde “lütfen bağlantıyı tıklayınız” bölümünde bulunan “tıklayınız” ibaresindeki bağlantıyı takip ettiğinizde Aski’nin online işlemler menüsüne kolaylıkla erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.