Online Borç Sorgulama ve Ödeme

Sorgulama

Sidas Doğalgaz Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Sivas (SİDAS) Doğalgaz borcu sorgulama ödeme işlemlerini internet üzerinden online olarak yapabileceğinizi biliyor musunuz. Faturanızda da yer alan sözleşme numaranızı kullanarak sistem üzerinden güncel doğalgaz borç bilginizi anında sorgulayabilirsiniz.

Sistem üzerinde T.C. kimlik numaranızı kullanarak da doğalgaz borcu sorgulama işlemi yapmanız mümkün. Sorgulama sonrasında dilerseniz borcunuzu kredi kartınızı kullanarak ödeyebilirsiniz.

Sidas’ın resmi web sitesi üzerinden anlaşmalı bankalar ve doğalgaz faturası ödeme noktalarını öğrenebilirsiniz. Resmi web siteye erişim için tıklayınız.… Tümünü Oku

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Online Ödeme ve Tahsilat

Online sistemlerin kullanımının yaygınlaşması ile devletin hemen her kurumu internet üzerinden kapsamlı hizmet sunmaya başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu da SGK borç ödemeleri, ve online tahsilat işlemlerini internet üzerinden kabul etmekte.

Sosyal Güvenlik Kurumu Online borç ödemesi yapabilmeniz için e devlet kapısını kullanmanız gerekmekte. Sisteme elektronik imzanız yahut e devlet şifreniz ile bağlandığınızda SGK borç sorgulama işlemlerini yerine getirebilir, prim ödemesi yapabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu online borç ödeme ve borç… Tümünü Oku

Türkiye Yabancı Kimlik Numarası Sorgulama ve Öğrenme

Komşu ülkelerde yaşanan savaşlar sonucu ülkemizde pek çok mülteci hayatını sürdürmektedir. T.C. tarafından ülkemizdeki yapancıların kontrollü bir şekilde hayatlarını idamesi için her yabancı kişiye geçici bir kimlik numarası verilmektedir. Mülteciler bu kimlik numaraları ile resmi işlemlerini yürütmektedir.

Yabancı kişilerin kimlik numaralarının öğrenilmesine ve doğrulanmasına zaman zaman ihtiyaç doğabilir. Bu sebeple Nüfus İşleri Genel müdürlüğü tarafından yabancı kimlik numarası sorgulama ve doğrulama yapılabilmesi için gerekli sistemi internet sitesi üzerinden faaliyete… Tümünü Oku

İnternetten Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Başvurusu Sorgulama İşlemi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı başvurularınızı internet üzerinden sorgulayabilirsiniz. İlgili sorgulamayı iki farklı şekilde gerçekleştirmeniz mümkün. Bunlardan birincisi başvuru numarasını kullanarak sorgulama yapmak, ikincisi ise başvuru bilgileri ile sorgulama yapmak.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü sitesi üzerinden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı başvurunuzu sorgulamak için lütfen linki takip ediniz.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesi üzerinden yapacağınız sorgulama sonucunda başvuru durumunuzun ne aşamada olduğu hakkında gerekli bilgiler … Tümünü Oku

Adres Kayıt Sistemi Yerleşim Yeri Adresi Doğrulama

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından her biri için adres kayıt sisteminde kayıt zorunluluğu bulunmaktadır. Nüfus müdürlüklerinin gerekli birimlerine geçerli ve doğru bir adres bildirmeyen vatandaşlar için cezai yaptırımlar söz konusudur. Adres değişikliklerinde de yine bu değişikliğin ilgili birime belirli yasal süre içerisinde bildirilmesi zorunludur.

Adres kayıt sisteminde kayıtlı bulunup bulunmadığınızı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden anında sorgulayabilirsiniz. Sorgulamayı T.C. kimlik numaranız ile gerçekleştirebilirsiniz.

T.C. kimlik numaranız ile… Tümünü Oku